Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1-2 dni
Koszt wysyłki od: 13.50 PLN

Naszyjnik "Bathomet" Bafomet - seria: Forbidden (Zakazane)


Dość duży wisiorek w kolorze starego srebra i złota, w kształcie głowy kozła z pentagramem, o nazwie "Bathomet". Kozioł ma w oczach malutkie czerwone kryształki, które dają efekt jakby oczy błyskały na czerwono. Duży biały kryształ ma umieszczony pomiędzy rogami. Efektowny, wyjątkowo mroczny wisior.WYMIARY:

Zawieszka: wysokość 4,4 cm, maksymalna szerokość 2,6 cm.

Łańcuszek o długości ok. 50 cm.

Biżuteria sztuczna, szczegółowe wykonanie. Wisior wykonany jest z angielskiego pewteru, posiada w komplecie łańcuszek z zapięciem. Całość jest zapakowana w elegancką torebkę na biżuterię uszytą z czarnego aksamitu i wyłożoną czerwoną satyną, z czerwono-srebrnym opisem na wierzchu.

Bathomet - talizman: Zrozumienie Sensu Nieustającej Walki Światła z Mrokiem

Przede wszystkim jest to symbol Czarnej Magii. Pentagram odwrócony, czyli gwiazda pięcioramienna skierowana dwoma wierzchołkami ku górze jest uznawana jako symbol zła, samego Szatana. Pentagram odwrócony dość często wpisuje się w głowę „kozła z Mendes” – Baphometa. Jednak biały kryształ umieszczony pomiędzy rogami kozła ujawnia głębszy sens wieczystej walki między Światłem i Ciemnością.


Bafomet Baphomet pentagram wisiorek  • PENTAGRAM był niegdyś bardzo popularnym znakiem, bez negatywnego znaczenia i występował w wielu religiach na przestrzeni wieków. Jeden z pierwszych odnalezionych pentagramów pochodzi z Mezopotamii i jest datowany na ok. 3500 r p.n.e.


Pitagorejczycy uznawali pentagram za symbol prawdy, doskonałości, gdyż uważali, że odzwierciedla on złote proporcje. Celtowie natomiast utożsamiali go z Morganą, Boginią Podziemi, a sama idea liczby pięć często przejawia się w mitologii czy historii Irlandii.

Również w chrześcijaństwie pentagram początkowo uważany był za pozytywny symbol - prawdy i mistycyzmu. Używany był np. przez cesarza Konstantyna jako pieczęć do odpędzania złych duchów. Pentagram symbolizował także pięć ran Chrystusa.

Dopiero od czasów Inkwizycji pentagram zaczął być uważany za symbol głowy diabła Bafometa. W XIX wieku wprowadzono podział na „dobry pentagram” i „zły pentagram”. I tak pentagram prosty, czyli z jednym wierzchołkiem skierowanym do góry został uznany za ten dobry, a pentagram odwrócony, czyli z dwoma rogami do góry – za zły. To właśnie ten „zły” został wykorzystany przez LaVey’a w trakcie tworzenia Kościoła Szatana, a sam pentagram został nazwany pentagramem Bafometa. Inna nazwa to „Mendes Pentagram” lub „Szabasowy Kozioł”.

Niektóre przesłanki mówią, że  Templariusze również czcili Bafometa, jednak w ich przypadku nie był on symbolem zła, a harmonii i równowagi duchowej. Jednak z biegiem stuleci ta wersja Bafometa została wyparta jego złym wizerunkiem propagowanym przez Kościół Szatana.

Napisz opinię
2020-06-30 21:38:58 - Risoron the Steelstalker

Wspaniałe wykonanie. Gorąco polecam :)

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...