Łapacze snów

Czym są indiańskie łapacze snów?

Łapacz snów to tradycyjny amulet wywodzący się z Ameryki Północnej. Indianie używali go do odstraszania nieprzyjaznych duchów oraz do odganiania złych snów znad łóżek dzieci i ze swoich siedzib. W naszym sklepie znajdziesz łapacze snów z pięknymi obrazami zarówno prawdziwych zwierząt, jak i mitycznych, fantastycznych stworzeń.

Na łapaczach snów o średnicy od 16 do 60 cm, znajdują się obrazy przedstawiające: koty, sowy, ale także jednorożce, magiczne wilki, smoki czy opiekuńcze anioły. Łapacz snów można nie tylko powiesić jako ozdobę nad łóżkiem w sypialni czy na ścianie w salonie, ale można go też potraktować jako przedmiot wnoszący dobrą energię do domostwa. Poza tym może być ciekawym pomysłem na efektowny prezent, szczególnie jeśli chodzi o łapacz w większym rozmiarze 60cm, który jest już z racji rozmiarów całkiem dużą i efektowną dekoracją. 

Łapacze snów co to - znaczenie i działanie

Marzenia mają ogromną moc i często kiedy śpimy, wprowadzają nas w świat pełen tajemnicy i magii. Ale co z tymi snami, które często umykają i nie możemy ich uchwycić? Łapacz snów w tym akurat nie pomoże, to bardziej amulet ochronny, który ma za zadanie przeprowadzić nas bezpiecznie przez krainy sennych marzeń, pokierować tylko w te dobre i przyjemne strony.

Onironauci mogą spać spokojnie mając takiego "ochroniarza", który nie pozwoli wejść do koszmarów.

Kim jest onironauta? Jeśli słyszałeś już coś o podróżach poza ciałem, o tzw. OOBE, o podróżach astralnych, to na pewno wiesz, że jest możliwe wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego. Najłatwiej tego doświadczyć podczas snów. A podróże - jak to podróże po nieznanych krainach - mogą być pełne niebezpieczeństw, więc warto się zabezpieczyć, gdy będziesz odkrywał tajemnice sennych ścieżek.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak odkryć tajemnice swojego umysłu i przejść przez sny w sposób, który łączy rzeczywistość z fantazją? To jest możliwe, by odkryć tajemnice swoich snów i pozwolić, by senna podróż przywiodła Cię na ścieżki pełne niezwykłych możliwości. Fascynujący świat snów łączy nas z naszą podświadomością. Sztuka świadomego śnienia jest wykorzystywana do tego, aby przepracowywać swoje sny dążąc do rozwoju osobistego i kreatywnego. Istnieją techniki treningu umysłu, które pozwolą Ci kontrolować i manipulować swoimi snami, otwierając nieograniczone możliwości doświadczania niezwykłych przygód. Niezbędna jest tutaj siła samozaparcia i przygotowywanie się odpowiednio do odpoczynku nocnego, zasypianie z intencją. A także prowadzenie dzienniczka snów. Przygotuj się na niezapomnianą podróż w głąb swojej wyobraźni, rozpocznij swoją przygodę już dziś i odkryj potęgę snów.

Łapacze snów to mistyczne przedmioty pochodzące z kultury indiańskiej, które mają poniekąd moc wyłapania złych snów i przepuszczania tylko tych dobrych. Dlatego są niezbędnym dodatkiem w każdej sypialni, jeśli chcesz zadbać o spokojny wypoczynek nocą.

W zrozumieniu działania łapacza snów pomoże poznanie jego budowy. Jest to zazwyczaj okrąg udekorowany splątanymi w sieć nitkami, ze zwisającymi zdobieniami wykonanymi z linek i piórek. Według wierzeń, złe sny łapane są właśnie w te sieci, po czym spływają po linkach i piórkach, a następnie są unicestwiane przez ruch wiatru. Natomiast dobry sen przechodzi przez łapacz i wpływa do śpiącego.

Łapacz snów czy działa?

Możesz wcale nie wierzyć, albo też zwyczajnie po prostu uwierzyć i dać mu działać :)

Jeśli całkiem nie wierzysz w działanie magicznych przedmiotów, ale chcesz komuś pomóc, aby miał spokojniejsze sny - spróbuj podarować mu taki łapacz. Tradycyjnie był to przedmiot chroniący łóżka dzieci. Więc obdarowując dziecko taką piękną dekoracją d jego pokoju - możesz opowiedzieć mu te indiańskie tradycje jako bajkę do snu. Nawet jeśli zadziała jako placebo, to zadziała.

Łapacz snów - jak wybrać

Pokieruj się własną intuicją, to najlepszy doradca. Wzorów jest tak wiele, że można wybierać nawet pod kolor tapety w sypialni. Można tez kierować się własnymi upodobaniami i wybrać łapacz z obrazkiem swojego "zwierzęcia mocy". Jeśli obrazek będzie zachwycający, tajemniczy i magiczny, łatwiej będzie ci nawiązać magiczne więzi ze swoim amuletem chroniącym sny.

Łapacz snów na prezent

Łapacze snów to piękne prezenty, które wyrażają twoją troskę i miłość. To podarunek w intencji dobrych snów, okazujesz takim prezentem, że zależy ci na dobru danej osoby. Mnóstwo osób przywiązuje wagę do swoich snów, gdyż one potrafią być naprawdę realistyczne. Poza tym są wytworem mocno związanym z psychika każdego człowieka. Nawet nauka i psychologia mają na tym polu wiele do powiedzenia.  Niektórzy wierzą w możliwość śnienia snów proroczych, inni prowadzą notatniki marzeń sennych poszukując w nich odpowiedzi na swoje pytania, jeszcze inna grupa ludzi twierdzi, że doświadcza podczas snu podróżowania poza ciałem.

Co by nie było - sny są bardzo indywidualne i na pewno niosą ze sobą jakiś rodzaj przekazu. Nauka zajmuje się śnieniem nie od dziś. Łapacz może być jakiegoś rodzaju bezpiecznikiem lub też wyzwalaczem dobrych marzeń sennych. Nawet jeśli nie wierzysz, że łapacze snów maja magiczne właściwości, że to tylko placebo, to i tak warto z tego placebo skorzystać. Tajemnice ludzkiego umysłu są fascynujące. Życzymy sukcesów w zgłębianiu tajemnic :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl