♦ Elfy i Jednorożce

Czarny Jednorożec - figurka dekoracyjna Czarny Jednorożec - figurka dekoracyjna
Producent: Nemesis Now
Cena:

109,00 zł

zobacz więcej

Pomysły na prezenty i dekoracje z elfami i jednorożcami

Elfy i Jednorożce - to wspaniały motyw figurek i dekoracji, ale także ozdoba przedmiotów codziennego użytku. Mamy tu mnóstwo gadżetów i prezentów w klimacie Fantasy. Baśniowy, bajkowy klimat rodem z filmów fantastycznych prosto do Twojego domu. Jeśli masz ochotę stworzyć magiczny klimat w swoim pokoju, to figurki elfa czy jednorożca będą pasowały idealnie. Łapacze snów z obrazkami magicznych jednorożców ozdobią ściany, świeczniki z obracającymi się uskrzydlonymi wróżkami będą puszczać efektowne błyski. Figurkę lub inny prezent zapakuj w ekologiczną torbę zakupową z nadrukowanym obrazkiem rodem z baśniowej krainy.

Figurki fantastycznych stworzeń to nie tylko ozdoby do pokoju dziecka. Dom urządzony w magicznym stylu, wnętrza w klimacie fantasy to całkiem popularny trend, który wpisuje się gusta wielu zwolenników tematycznego dekorowania wnętrz. Ten styl sprzyja tworzeniu wystroju w relaksującym, przyjaznym tonie.

Figurka jednorożca - fantastyczne stworzenie jako piękna dekoracja

Jednorożce to mityczne stworzenia, często przedstawiane jako konie o jednym rogu na czole. Wizerunek jednorożców pojawił się w różnych kulturach na przestrzeni wieków i pełnił różne role w mitologii, sztuce i literaturze. To słynny symbol czystości i niewinności - jednorożce były często uznawane za symbole niewinności i czystego piękna. Ich biała barwa i mistyczny charakter przypisywano wartościom moralnym. Wierzono też, że rogi jednorożców miały cudowne, magiczne właściwości - że mogą oczyszczać wodę z trucizn i leczyć choroby. Często używano je również jako składnik w lekach i eliksirach w średniowieczu. Jednorożce pojawiają się w mitologii różnych kultur. W każdej z tych tradycji mogą mieć nieco inne cechy i znaczenia. W średniowieczu i renesansie jednorożce były popularnym motywem w sztuce i literaturze. Często ukazywano je w kontekście dziewiczych dziewcząt, co podkreślało ich czystość, piękno, niewinność. W baśniach jedynie dziewice mogły dotknąć jednorożca. Jednorożce są również obecne w dzisiejszej kulturze popularnej, szczególnie w literaturze fantasy, filmach i grach komputerowych. Są symbolem magii, tajemniczości i marzeń. Warto zaznaczyć, że jednorożce są oczywiście stworzeniami mitycznymi, co oznacza, że nie mają one rzeczywistego odpowiednika w świecie przyrody. Jednak ich obecność w kulturze świadczy o ich trwałym wpływie na ludzką wyobraźnię i interpretację świata.

Jeśli potrzebujesz czegoś na prezent w baśniowym klimacie, to zapraszamy na zakupy. Figurki elfów, torebki i biżuteria elficka, kadzielniczki w kształcie jednorożców, a nawet kominki zapachowe do olejków z wróżkami z magicznego lasu - mamy spory wybór :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl