♦ Kruki

Pomysły na prezenty, figurki, dekoracje i gadżety z motywem kruka to nasz specjalność. Magiczny sklepik Gothic & Dark Fantasy zaprasza - u nas znajdziesz szkatułkę z krukiem, figurki kruków, naszyjniki i portfele z krukami.

Motyw kruka, często związany z symboliką, mitem, czy folklorem, występuje bardzo często w różnych formach w dekoracjach, sztuce czy architekturze. Kruk jest często postrzegany jako symbol mądrości, tajemniczości, a czasami nawet jako zwiastun zmiany, ponurych wiadomości lub śmierci. Motyw kruka często pojawia się w dziełach sztuki czy rękodzieła. Kruki są przedstawiane na obrazach, rzeźbach, tkaninach czy nawet w formie biżuterii. Ich obecność może nawiązywać do mitologii, kultury ludowej lub po prostu pełnić funkcję estetyczną. Kruki mogą być wykorzystywane w architekturze jako elementy dekoracyjne - często są one używane jako element ozdobny zamków, kościołów, czy innych miejsc o znaczeniu historycznym, czyli bardziej poważnym. W niektórych kulturach kruk jest uznawany za istotę posiadającą magiczne lub nadprzyrodzone moce. Stąd, w dekoracjach związanych z tradycją czy folklorem, motyw kruka może symbolizować tajemniczość, chronić przed złem lub przypominać o starożytnych mitach. Kruk jest istotnym symbolem w mitologii skandynawskiej, szczególnie związanym z Odynem, bogiem wikingów. Wpływ motywu kruka można odnaleźć również w literaturze i popkulturze. Postać kruka może pełnić rolę tajemniczego przewodnika, czegoś, co jest połączone z innymi sferami rzeczywistości. Motyw kruka, dzięki swojej wieloznaczności i głębokim korzeniom w kulturze, pozostaje inspiracją dla artystów i projektantów, którzy chcą nadać swoim dziełom głębszy kontekst symboliczny.

Szukasz pomysłu na prezent z motywem kruka, coś dla miłośnika twórczości Poe'go, kultowego filmu "Kruk", fana gotyku? Albo może kruk to Twoje zwierzę mocy? Rozejrzyj się po naszym sklepie, na pewno coś wybierzesz :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl