♦ Czarownice i Magowie

Kociołek Czarownicy - brelok Kociołek Czarownicy - brelok
Producent: Puckator
Cena:

14,99 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

Magiczny sklep czarownicy

Pomysły na prezenty w magicznym stylu, atrybuty dla czarownic, czarodziejek, wiedźm, wróżek, wróżów, magów i czarodziejów. W naszym magicznym sklepie internetowym znajdziesz magiczne przedmioty niezbędne każdej czarownicy - od magicznych różdżek, poprzez szklane kule, runy i taroty do wróżenia, aż po tablice duchów. Amulety i talizmany, mroczne dekoracje, kielichy ceremonialne. Magiczne przedmioty, niezwykłe artefakty, mnóstwo gadżetów w magicznym klimacie. Wszystko, czego potrzeba dla magicznego wystroju i uzyskania tajemniczego klimatu, dla przeprowadzenia rytuałów i dla sztuki magicznej. Kadzidła oraz czarne świece niezbędne w magii świec.

Magiczne przedmioty i dekoracje

Nie musisz być czarownicą, wiedźmą, magiem czy czarodziejem. Wystarczy, że lubisz magiczne klimaty, a na pewno docenisz naszą ofertę. Mamy rzeczy niezbędne do rytuałów, ale także i przedmioty codziennego użytku oraz dekoracje do domu utrzymane w klimacie: Czarna i Biała Magia. Kubeczki do kawy czy herbaty w kształcie magicznego kociołka do warzenia mikstur, breloczki z kociołkami czarownicy, figurki przedstawiające czarownice lecące na miotle, kominki zapachowe z Potrójnym Księżycem, naszyjniki z Chowańcami - magicznymi zwierzętami towarzyszami wiedźm, piękne świeczniki z pentaklami, a nawet kadzidła o takich zapachach jak: "Klątwa Czarownicy" czy "Zaklęcie Czarodzieja".

Prezent dla czarownicy

A może nie jesteś entuzjastką czy miłośnikiem magicznych klimatów i stylu fantasy, ale szukasz prezentu dla bliskiej osoby właśnie w tym temacie? Doskonale, że tu jesteś :) Rozejrzyj się po półkach naszego magicznego sklepu online i nawet, jeśli to nie twoje gusta, to jesteśmy pewni, że i tak odnajdziesz coś trafionego w 100%. Nie musisz już szukać sklepu okultystycznego, wszystko znajdziesz tutaj. Warto na prezent dla wiedźmy wybrać jakiś użyteczny gadżet, np. podstawkę na kadzidła czy kominek zapachowy. Każda czarownica ucieszy się również ze świecznika, bo na pewno używa mnóstwo świec. Lub z magicznego kubeczka na herbatkę z ziółek :)

 

Czarownice a wiedźmy czym się różnią

Czarownice i wiedźmy - czy to równoznaczne słowa? Czy to to samo? Otóż istnieje opinia, że to dwa różne określenia, choć obiegowo i w potocznym języku obie nazwy są używane wymiennie. Różnica polega na tym, iż wiedźmy są uzdolnione od urodzenia, po prostu przychodzą na świat z darami i nie muszą się ich uczyć. Dotyczy to np. umiejętności jasnowidzenia, snów proroczych, rzucania klątw, mają niezwykle wysoko rozwiniętą intuicję. Jak sama nazwa mówi - wiedźmy wiedzą, to "wiedzące". Natomiast czarownice nabywają umiejętności poprzez naukę.

Czy więc tak naprawdę, w efekcie końcowym, jest różnica pomiędzy czarownicą a wiedźmą? Obie mają podobne umiejętności, choć zdobyte inną drogą.

 

Różne rodzaje czarownic

Czy wiesz, że czarownice różnią się między sobą np. podejściem do życia, do rytuałów czy też obszarem działań i w związku z tym dzielimy je na różne rodzaje? To doprawdy fascynujące, że istnieją różne rodzaje wiedźm. Kilka przykładów oczywiście Wam podamy :)

Cottage Witch, czyli Czarownica Domowa (Wiedźma Kuchenna, Czarownica z Chaty, Praktyczna Czarownica) - to czarownica preferująca życie rodzinne, domowe, uprawiająca magię wprost w swojej własnej kuchni czy w ogrodzie i korzystająca z łatwo dostępnych dla każdej kobiety składników, przepisów i przedmiotów codziennego użytku. Wplata magię w każdy aspekt codziennego życia, zna się doskonale na kuchni, pieczeniu, gotowaniu i wszelkich praktycznych sposobach na życiowe problemy.

Zielona Wiedźma - mocno związana z przyrodą, znająca się na roślinach, zielarka, ogrodniczka. Kocha przyrodę i chroni ją za każdą cenę. Słyszy swoich zielonych przyjaciół, rozmawia z nimi, rozumie potrzeby, korzysta z bogactwa roślin i ich cennych darów. Energię czerpie z otaczającej ją przyrody.

Podobna do niej jest Kryształowa Czarownica, korzystająca z mocy minerałów, kamieni, kryształów i wszystkiego, co ma w sobie energię ziemi.

Hedge Witch, dosłowne tłumaczenie to Wiedźma z Żywopłotu :) To czarownica Astralna, taka nasza słowiańska Baba Jaga, żyjąca pomiędzy dwoma światami i łącząca je, zajmuje się pracą z chowańcami i różnymi istotami, komunikacją z duchami i pracą z energiami.

Blisko niej jest Spirit Witch, zwana też Medium, czyli czarownica pracująca z duchami ludzi i zwierząt oraz istotami ze świata astralnego. Bardzo uzdolniona może nawet komunikować się z duchami drzew, kamieni czy przedmiotów wytworzonych przez człowieka. Do pracy używa tabliczek ouija (do rozmowy z duchami) lub wahadełek.

Wróżbitka - to też medium, które używa wielu atrybutów, np. szklanych kul, kamieni z runami, kart tarota, czyta z dłoni, z gwiazd lub z fusów.

To najbardziej popularne rodzaje czarownic, a istnieje ich jeszcze wiele, każda korzysta z innego rodzaju talentów, atrybutów, ma inną ścieżkę życiową, uprawia magię otwarcie lub w ukryciu jak Wiedźma Subtelna. Inaczej też może pozyskiwać energię i moc, np. ze słońca, księżyca, gwiazd czy kontaktu z przyrodą i z miejsc mocy. Każda może też inaczej wykonywać swoje rytuały. I wcale nie muszą mieścić się w takim staromodnym, tradycyjnym kanonie, mogą być bardzo nowoczesne, jak np. Wiedźma Technologiczna, Corpo Witch czy też Czarownica Miejska. Lista nie jest zamknięta, a życie dopisuje coraz to nowsze scenariusze, nic nie stoi w miejscu. Magia przenika życie, choć czasami pozostaje niewidoczna, za zasłoną :)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl