Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1-2 dni
Koszt wysyłki od: 19.00 PLN

Duży łapacz snów z obrazkiem Lisy Parker - "Kot i Zielona Wróżka", średnica 60 cm


Duży łapacz snów o średnicy 60 cm, z obrazkiem projektu Lisy Parker. Obrazek przedstawia czarnego kota patrzącego na unoszącą się nad kieliszkiem absyntu Zieloną Wróżkę. Magiczny Kot siedzi na półce lustra w drewnianej ramie. Na szyi nosi obrożę z zawieszką w kształcie celtyckiego węzła - triquetry.


WYMIARY:

średnica koła 60 cm, grubość ok. 1,5 cm

długość całości, wraz z zawieszonymi koralikami i piórkami - ok. 90 cm

Materiał:

Drukowane płótno, plastik, nylon, pióra, akrylowe i drewniane koraliki, sztuczna skóra i sztuczne futro.


Łapacz wykonany jest z okrągłej ramki, na którą naciągnięte jest płótno z nadrukowanym magicznym obrazkiem projektu Lisy Parker. Dodatkową ozdobą są zwisające koraliki i piórka.


Czym są łapacze snów? Jakie mają dzisiaj znaczenie?Łapacze snów - niegdyś amulet niektórych plemion Indian. Amulet przyozdobiony jest zwykle piórami, paciorkami i innymi ozdobami, którym Indianie przypisywali określone właściwości magiczne. Łapacze snów zwykle wieszane były nad posłaniem lub przy wejściu do domu. Według wierzeń sny nawiedzające śpiących musiały przejść przez amulet. Gęsta sieć miała przepuszczać jedynie dobre sny, a zatrzymywać nocne mary, które ginęły wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Dziś łapacze snów uważane są głównie za amulety mające przynosić szczęście. Często wiesza się je w okolicy posłań dzieci, aby odpędzić od nich złe sny. Pomagają również w zapamiętywaniu marzeń sennych.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...