Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 18.00 PLN


Duży łapacz snów z obrazkiem Lisy Parker - Kot i Absyntowa Wróżka - średnica 60 cm

Duży łapacz snów o średnicy 60 cm, z obrazkiem projektu Lisy Parker, przedstawiającym czarnego kota patrzącego na unoszącą się nad kieliszkiem absyntu Zieloną Wróżkę.

Wymiary:

średnica koła 60 cm, grubość ok. 1,5 cm

długość całości, wraz z zawieszonymi koralikami i piórkami - ok. 90 cm

Materiał:

Drukowane płótno, plastik, nylon, pióra, akrylowe i drewniane koraliki, sztuczna skóra i sztuczne futro.


Łapacz wykonany jest z okrągłej ramki, na którą naciągnięte jest płótno z nadrukowanym magicznym obrazkiem projektu Lisy Parker. Dodatkową ozdobą są zwisające koraliki i piórka.

-----


Łapacze snów - niegdyś amulet niektórych plemion Indian. Amulet przyozdobiony jest zwykle piórami, paciorkami i innymi ozdobami, którym Indianie przypisywali określone właściwości magiczne. Łapacze snów zwykle wieszane były nad posłaniem lub przy wejściu do domu. Według wierzeń sny nawiedzające śpiących musiały przejść przez amulet. Gęsta sieć miała przepuszczać jedynie dobre sny, a zatrzymywać nocne mary, które ginęły wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Dziś łapacze snów uważane są głównie za amulety mające przynosić szczęście. Często wiesza się je w okolicy posłań dzieci, aby odpędzić od nich złe sny. Pomagają również w zapamiętywaniu marzeń sennych.


Polecamy