Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 13.50 PLN

Kot i Zielona Wróżka Lisa Parker (Nemesis Now) - wytłaczany portfel z kotem


Duży portfel z nadrukowanym obrazkiem przedstawiającym czarnego kota patrzącego na zieloną, absyntową wróżkę. Kot siedzi na toaletce, za sobą ma lustro. Obok stoi butelka i kielich z zielonym absyntem.

Z drugiej strony portfela widać ten sam obrazek w okrągłej ramce.

Jest to obrazek projektu Lisy Parker: "Absinthe".

Obrazki są dodatkowo wytłaczane, więc kształty są podkreślone i wypukłe, z efektem 3D.


Z jednej strony znajduje się mnóstwo kieszonek na karty i inne dokumenty - ta część jest zapinana na magnetyczny zatrzask. Druga część jest zapinana na zamek i zawiera dwie duże przegrody na pieniądze.WYMIARY:

19,0 cm x 10,0 cm x 3,5 cm

Materiał:

tworzywo sztuczne (PU)

Skąd ta Zielona Wróżka unosząca się nad absyntem?

Absynt to wysokoprocentowy napój alkoholowy otrzymywany w procesie ekstrakcji z kilku ziół, a przede wszystkim z kwiatów i liści piołunu. Stąd jego zielony kolor oraz popularna nazwa: Green Fairy. U szczytu swojej popularności, gdy szczególnie modny był wśród bohemy artystycznej - absynt został opisany jako niebezpieczny, silnie uzależniający narkotyk, który zawiera substancje psychoaktywne. Zawarty w piołunie tujon został oskarżony o większość szkodliwych skutków spożywania tego alkoholu, m.in. o wywoływanie halucynacji. Przez długi czas zakazano jego wytwarzania i sprzedaży w większości państw europejskich i w USA.

Dzisiaj można go kupić już całkiem legalnie, jednak pewna magiczna otoczka wokół niego nadal pozostała. Dlatego też napój ten zazwyczaj nie jest spożywany w postaci czystej, to znaczy bezpośrednio po przelaniu do kieliszka, lecz po skomplikowanych przygotowaniach, które stały się całkiem ciekawym rytuałem.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...