Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 11.50 PLN

Naszyjnik "Lamia" - seria: Forbidden (Zakazane)

Dość duży wisiorek w kolorze starego srebra i złota, w kształcie odwróconego pentagramu, na którym siedzi nietoperz.

Wymiary:

Zawieszka: wysokość 5,5 cm, maksymalna szerokość 4,5 cm.

Łańcuszek o długości ok. 50 cm.

Biżuteria sztuczna, szczegółowe wykonanie. Wisior wykonany jest z angielskiego pewteru, posiada w komplecie łańcuszek z zapięciem. Całość jest zapakowana w elegancką torebkę na biżuterię uszytą z czarnego aksamitu i wyłożoną czerwoną satyną, z czerwono-srebrnym opisem na wierzchu.

Talizman: Odnowa

Jako jedyny latający ssak nocnej pory, nietoperz, już od niepamiętnych czasów, jest kojarzony z nocą oraz lataniem. Lamia (łac. Wiedźma lub Wampir) jest jednocześnie symbolem Mroku, ale również i Życiodajnej Krwi oraz Odnowy.

Lamia - naszyjnik gotycki z pentagramem, nietoperzem

♦ Lamia – demon słowiański z mitologii bułgarskiej, pochodzący od węża, któremu odcięto głowę i zatknięto ją na róg woła (po 40 dniach głowa i róg zrastały się i tak powstawała lamia). Najczęściej opisywano ją jako stwora przypominającego węża, który miał dwie lub więcej głów i skrzydła. Według tradycyjnych przekazów żyła w pieczarach i dołach w ziemi, albo w pobliżu źródła lub rzeki. W twórczości ludowej lamia była ukazywana także pod postacią ciemnej mgły bądź silnego, niszczącego wiatru.

Jej najbardziej typową cechą była żarłoczność i pragnienie picia krwi. Spotykano legendy, w których wstrzymywała wody, powodując tym susze, i pozwalała im płynąć dopiero wtedy, gdy otrzymała ofiarę z człowieka. Po zabiciu lamii wypływały z niej trzy rzeki – pełne żyta, wina, miodu, oliwy, mleka. Lamia była antagonistką zmeja. Zmej i lamia byli w nieustającej wojnie – zmej bronił urodzaju, a lamia chciała go unicestwić.

Szeroko rozpowszechniona była także legenda o świętym Georgim, który zabija lamię (w polskiej wersji – święty Jerzy zabijający smoka). Po tym jak święty Georgi zabił ją swoją kopią, lamia przepadła i za to zaczęto czcić tego świętego. Wiara w lamię zanikła dość wcześnie, o czym świadczą przekazy z końca XIX wieku.♦ Lamia – w mitologii greckiej potwór o kobiecej postaci, pożerający dzieci i młodych mężczyzn podstępnie zwabionych jej złudną pięknością. Według mitów była królową Libii i kochanką Zeusa. Gdy zazdrosna Hera zabiła dzieci Lamii i Zeusa, oszalała z bólu matka zaczęła mordować wszystkie napotkane dzieci. Jej twarz zamieniła się w okrutną maskę. Potrafiła jednak przybierać kształt pięknej kobiety po to, aby uwodzić młodych mężczyzn, zabijać ich i pożerać. Była zaliczana do menad (bachantek).
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...