Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 12.00 PLN

Naszyjnik "Sierp Bogini Saule" Sikle of Saule, seria: Forbidden (Zakazane) - talizman: Obfitość i Dostatek

Wisiorek z łańcuszkiem. Zawieszka jest wykonana w kolorach starego srebra oraz starego złota i ma kształt sierpa o zakrzywionym ostrzu, ozdobionego magicznymi znakami na uchwycie.

Wymiary:

Zawieszka: wysokość 3,5 cm, szerokość 1,0 cm.

Łańcuszek o długości ok. 45 cm.

BIŻUTERIA SZTUCZNA

Wisior wykonany jest z angielskiego pewteru, posiada w komplecie łańcuszek z zapięciem. Całość jest zapakowana w elegancką torebkę na biżuterię uszytą z czarnego aksamitu i wyłożoną czerwoną satyną, z czerwono-srebrnym opisem na wierzchu. Cała seria magicznych naszyjników - talizmanów "Zakazane" to niezwykła mikstura mitycznego, mrocznego piękna.

 

Sierp Saule - talizman: Obfitość i Dostatek, Zbieranie Owoców Życia

Saule, bogini wzrostu, żniwa i płodności, była znana jako Słońce-Dziewica i Matka-Słońce. Jej sierp zapewnia noszącemu Dostatek i Obfitość, służy do zbioru owoców życia.


Saule (Słońce) to jedna z głównych postaci bałtyjskich mitów nieba. Suwerenna bogini, wyobrażana jako Słoneczna Panna (Saules meita) lub Matka Słońce. O jej rękę zabiegali synowie boga nieba oraz bóg burzy Perkun oraz księżyc – Meness. Jej łzami były czerwone jagody na wzgórzach. Bałtowie uważali słońce za dzban lub czerpak, z którego wylewało się płynne światło.


Polecamy