Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1-2 dni
Koszt wysyłki od: 13.00 PLN

Naszyjnik "Smoczy Amulet Ochronny" - seria: Forbidden (Zakazane)

Duży wisiorek "Sacred Dragon Amulet" w kolorze starego srebra i złota, w kształcie dwóch Smoków oplatających gwiazdę Salomona (heksagram).


WYMIARY:

Zawieszka: wysokość 6,0 cm, maksymalna szerokość 6,0 cm.

Łańcuszek o długości ok. 50,0 cm.BIŻUTERIA SZTUCZNA, szczegółowe wykonanie.

Wisior wykonany jest z angielskiego pewteru, posiada w komplecie łańcuszek z zapięciem. Całość jest zapakowana w elegancką torebkę na biżuterię uszytą z czarnego aksamitu i wyłożoną czerwoną satyną, z czerwono-srebrnym opisem na wierzchu.Smoczy Amulet Ochronny - Fizyczna i Psychiczna Ochrona

Spleceni wokół Gwiazdy Salomona, na której znajduje się

Tetragram (wpisane święte imię boga)

- Smoczy Strażnicy służą jako przypomnienie mocy działania tego potężnego amuletu ochronnego.


Smoczy Amulet Ochronny tetragram magiczna biżuteria

♦ W kabalistycznych naukach ezoterycznych heksagram znany jest pod tradycyjną nazwą pieczęci Salomona. Symbol ten sięga korzeniami aż po Daleki Wschód, gdzie znany był jako Wielka Yantra w tantryzmie hinduistycznym. Trójkąt skierowany wierzchołkiem do dołu symbolizował pradawną samicę, istniejącą przed początkiem świata. Wytworzyła ona w sobie nasienie, które wyrosło w ujawnioną męskość, reprezentowaną przez trójkąt skierowany wierzchołkiem ku górze. Heksagram symbolizuje połączenie tych dwóch pierwotnych sił.


Kabała przejęła ten symbol z pełną świadomością jego charakteru płciowego, heksagram kabalistyczny pokazywał złączenie męskiego bóstwa z jego żeńską esencją. Na poziomie duchowym heksagram jest najwyższym symbolem zrównoważonej boskości.


Heksagram pojawia się także w przedstawieniach hinduskiej mandali, jako wyobrażenie medytacji. W alchemii heksagram symbolizuje męską/żeńską dwoistość ognia i wody, a także cztery żywioły.

♦ Kabaliści przypisywali Salomonowi napisanie różnych ksiąg zawierających wiedzę tajemną. Najsłynniejszą z okultystycznych ksiąg, za autora której uważa się króla Salomona, jest Sztuka Goecji, czyli I księga Lemegetonu, nazywanego również Małym Kluczem Salomona. Do czasów współczesnych zachowały się co najmniej cztery wersje tego dzieła. Dzieło to przedstawia szczegółową charakterystykę 72 demonów, które król Salomon miał niegdyś rzekomo mocą swych wielkich zaklęć zamknąć w mosiężnym naczyniu. Jak głosi legenda, od tamtej chwili duchy te zmuszone były służyć każdemu, kto poznał ich magiczne pieczęcie i w zakreślonym kręgu magicznym wypowiedział Salomonowe zaklęcia.♦ Istnieje legenda, która mówi że Salomon zamknął wszystkie duchy w specjalnym naczyniu, które wrzucił do jeziora nieopodal Babilonu. Babilończycy jednak odnaleźli je i myśląc, że zdobyli skarb, nieopatrznie otworzyli naczynie, wypuszczając duchy. Jedynie Belial skrył się w pustej figurze i zajął się przepowiadaniem przyszłości tym, którzy oddawali mu cześć.

Napisz opinię
2020-11-23 12:01:10 - Wiktor

Piękny i szczegółowy wisior, na żywo robi większe wrażenie :) Łańcuszek zbyt delikatny, nie budzi zaufania, zapewne go wymienię.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...