Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1-2 dni
Koszt wysyłki od: 13.00 PLN

Naszyjnik: Pentagram z głową Bafometa, wisiorek z łańcuszkiem

Dość duży wisiorek w kolorze starego srebra, w kształcie głowy kozła z pentagramem. Bafomet - Kozioł z Mendes - wpisany jest w odwrócony pentagram.

Wymiary:

  • Zawieszka: szerokość 4,2ccm x 4,0ccm. 
  • Łańcuszek o długości ok. 50ccm.
  • Biżuteria sztuczna, szczegółowe wykonanie. 
  • Wisior posiada w komplecie łańcuszek typu pancerka z zapięciem. Dopiero od czasów Inkwizycji pentagram zaczął być uważany za symbol głowy diabła Bafometa. W XIX wieku wprowadzono podział na „dobry pentagram” i „zły pentagram”. I tak pentagram prosty, czyli z jednym wierzchołkiem skierowanym do góry został uznany za ten dobry, a pentagram odwrócony, czyli z dwoma rogami do góry – za zły. To właśnie ten „zły” został wykorzystany przez LaVey’a w trakcie tworzenia Kościoła Szatana, a sam pentagram został nazwany pentagramem Bafometa. Inna nazwa to „Mendes Pentagram” lub „Szabasowy Kozioł”.

Niektóre przesłanki mówią, że  Templariusze również czcili Bafometa, jednak w ich przypadku nie był on symbolem zła, a harmonii i równowagi duchowej. Jednak z biegiem stuleci ta wersja Bafometa została wyparta jego złym wizerunkiem propagowanym przez Kościół Szatana.


Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...