Wczytuję dane...
EAN: 8420707451592
Koszt wysyłki od: 13.50 PLN

Karty Tarot Malefic Time - Luis Royo & Romuldo Royo


Talia kart Tarota, która wprowadzi Cię w tajemniczy, postapokaliptyczny świat stworzony przez słynnego artystę fantasy Luisa Royo oraz jego syna - Romuldo Royo. Malefic Time to niezwykły, rozbudowany świat mrocznego fantasy, który łączy w sobie historie różnych kultur oraz ich mitologie.

Luis Royo to autor również bardzo popularnych talii - The Black Tarot czy Royo Dark Tarot. To hiszpański rysownik, malarz i rzeźbiarz, znany głównie ze swoich mrocznych i zmysłowych obrazów kobiet oraz mechanicznych form życia. Wraz z synem stworzył wielowymiarowy świat Malefic Time. Początkowo był to projekt wizualny, ale rozrósł się i został przeniesiony również do innych mediów (komiksy, powieści, RPG, muzyka, film), które znacznie rozwinęły różne aspekty tego wszechświata, rozszerzając je i pogłębiając.Malefic Time to piękna talia kart Tarota wydana przez słynną markę FOURNIER.


Talia sklada się z 78 kart o wymiarach 11 cm x 6 cm, zapakowanych w eleganckie tekturowe pudełko.


Wewnątrz załączona jest oryginalna instrukcja w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i portugalskim. Marka Fournier to gwarancja najwyższej jakości, karty Tarota są nabłyszczane i trwałe, dobrze leżą w dłoni.W świecie MALEFIC TIME czas narracji ustala się około roku 2038. W tym czasie społeczeństwo światowe doświadcza skrajnej degradacji, zainicjowanej już kilkadziesiąt lat wcześniej, co doprowadziło do jej prawie całkowitego upadku. Struktury krajowe i międzynarodowe nie istnieją. Rządy, media, rynki i spójność społeczna zniknęły z globalnego punktu widzenia na całym świecie.


Jest to czas Apokalipsy, koniec jednego cyklu życia społecznego i początek czegoś zupełnie innego, przejście z Ery Ryb do Ery Wodnika. Tylko że ten koniec świata nie został wytworzony przez zewnętrzne zagrożenie, kataklizm czy coś obcego lub niekontrolowanego przez ludzkość, ale stanowi porażkę obecnego modelu ludzkiej egzystencji.


Siły, które odrodziły się w tym momencie chaosu i spustoszenia, odmieniają planetę nie tylko w swoje pole bitwy. Są to: Niebiańscy oraz Upadli (Celestials and Fallen), których można porównać do aniołów oraz demonów. Siły te interweniują w ewolucji wydarzeń w historii ludzkiej cywilizacji na przestrzeni wieków i zrobią to również w tym momencie Apokalipsy, tylko już z dużo mniejszą subtelnością niż w przeszłości.


Malefic Time to opowieść o losach głównej bohaterki o imieniu Luz.

Przemierza ona Nowy Jork szukając bibliotek i muzeów, ponieważ wie, że w starych książkach i starożytnych obrazach są klucze do zrozumienia tego nowego świata i odkrycia, kim ona sama jest. W niszczejącym magazynie, w którym mieszka, znajdują się setki książek i dokumentów, które przynosi ze swoich przechadzek po bibliotekach miejskich, wszystkie z apokaliptycznymi motywami, romańskimi malowidłami, książkami masonów, czarów, alchemią, notatkami proroków i widzących, są tam obecne pisma orientalne, sztuka aztecka i afrykańska, reprodukcje obrazów z zamierzchłych czasów, mitologia grecka czy egipskie hieroglify.

Jej poszukiwanie tożsamości, odpowiedź na jej pytania, niepowodzenia i upadki są tym, co ją determinuje. Jest to postać zbudowana na dwubiegunowości - z jednej strony stoi jej siła, determinacja, umiejętności bojowe i jej widoczna rola w przyszłym losie świata - a z drugiej strony wszystko przeciw ogromnej kruchości, ogarniającym wątpliwościom, częstym stanom obsesji i upadku. Jest charyzmatyczną postacią z wieloma warstwami, które czynią z niej nietypową bohaterkę, ale też i antybohaterkę, dzięki której powstają niuanse tej opowieści. Jej podróż przebiega od Nowego Jorku po Tokio i Paryż.

Luz jest cały czas podróży duchowej. Jest to droga pełna mistycyzmu i zakazanych tematów przez aktualną kulturę. Symbol zmiany dla człowieka. Powstanie przeciwko uciskowi praw i przepisów rządzących światem.


Tam właśnie zaprowadzić Cię może Tarot Malefic Time.


Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...