Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN


Naszyjnik "Wisdom of Danu" Mądrość Bogini Danu, talizman - Boska Wiedza

Wisior w kolorze złota i srebra, przedstawiający celtycką boginię Danu. W mitologii celtyckiej Danu była boginią-matką, boginią żyzności, urodzaju, ale również śmierci i zniszczenia.

Wymiary:

Naszyjnik ma wymiary: wysokość 5,0 cm, szerokość 4,0 cm.

Łańcuszek z zapięciem ma długość 46 cm.

BIŻUTERIA SZTUCZNA

Wysoka jakość.

Mądrość Bogini Danu - talizman dla Boskiej Wiedzy

„Płynąca”, czyli bogini Danu, jest wielką matką Bogów oraz boską stwórczynią, który rodzi wszelkie rzeczy.


Wyrusz z nami w podróż pełną legend i tajemnic, do mitycznego świata Celtów. Tutaj znajdziesz klasyczne wzory tradycji Wicca i celtyckiej mitologii. Seria magicznej biżuterii "Mythic Celts" to wspólny projekt twórców: Lauren de Lacey oraz Briara - artysty fantasy.

Każdy naszyjnik z tej serii ma indywidualne znaczenie i posiada torebkę satynową w kolorze głębokiego fioletu.


Bogini Danu może być identyfikowana z indoeuropejską boginią wody Danavas, uznawaną za pramatkę - bóstwo najbardziej pierwotne, wywodzące się z okresu matriarchatu. Przydomek "Płynąca" świadczy o dość ścisłych powiązaniach Danu z wodą, co potwierdzają nazwy wielkich europejskich rzek: Donu, Dniestru, Dniepru, a zwłaszcza Dunaju (łac. Danubius), który Celtowie czcili szczególnie. Na jej cześć zatapiali w rzekach i jeziorach kotły ofiarne. Możliwe także,  iż wiele ofiar z ludzi znajdowanych na bagnach w całej Europie było przeznaczone właśnie dla tej bogini.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...