Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN


Naszyjnik "Morrigan's Moth" Ćma Morrigan, talizman - Siła Intuicji

Wisior w kolorze srebra przedstawiający nocnego motyla o skrzydłach ozdobionych celtyckimi węzłami. Motyl unosi ze sobą podłużny, przezroczysty kryształek w kolorze jasnego fioletu.

Wymiary:

Naszyjnik ma wymiary: wysokość 5,0 cm, szerokość 4,5 cm.

Łańcuszek z zapięciem ma długość 46 cm.

BIŻUTERIA SZTUCZNA

Wysoka jakość.

Ćma Morrigan - talizman dla Siły Intuicji

Morrigan była celtycka boginią wojny. Miała wiele atrybutów, ale przede wszystkim łączono ją z kobiecą energią i siłą.


Wyrusz z nami w podróż pełną legend i tajemnic, do mitycznego świata Celtów. Tutaj znajdziesz klasyczne wzory tradycji Wicca i celtyckiej mitologii. Seria magicznej biżuterii "Mythic Celts" to wspólny projekt twórców: Lauren de Lacey oraz Briara - artysty fantasy.

Każdy naszyjnik z tej serii ma indywidualne znaczenie i posiada torebkę satynową w kolorze głębokiego fioletu.


Morrigan, znana też jako Morrigu, to wyjątkowo złożona i ciekawa postać z mitologii celtyckiej. Była boginią magii, podziemia, wojny i zniszczenia, ale także i płodności. Przedstawiana jest zazwyczaj w zbroi i w pełnym rynsztunku, gdyż pojawia się wszędzie, gdzie trwa wojna. Często przybiera postać kruka i krąży nad polem bitwy.

Morrigan jest właściwie też potrójną boginią, gdyż pojawia się pod postaciami trzech innych bogiń wojny: Badb (imię to znaczy "Wrona"), Macha (również "Wrona") lub Nemain ("Szaleństwo, Panika, Strach, Straszliwa, Jadowita").

Jako bogini wojny - władała również czarami (a według niektórych źródeł także i czarną magią). Magią potrafiła pokonywać wrogów, zsyłając na nich przerażenie lub magiczny ogień. Nawet jej śmiech budził grozę.  Jeśli chciało się wygrywać bitwy i wojny - należało mieć Morrigan po swojej stronie.

Miała dar jasnowidzenia, często dominowała swoich kochanków siłą lub podstępem.Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...