Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1-2 dni
Koszt wysyłki od: 13.50 PLN

Magiczny naszyjnik "Smok Ouroboros" 


Duży wisior w kolorze starego srebra. Wisior przedstawia mitycznego Uroborosa - smoka zjadającego własny ogon.Wymiary:

Naszyjnik ma wymiary: 5,0 cm x 4,4 cm,  maksymalna grubość ok. 6 mm.

Łańcuszek z zapięciem ma długość 46 cm.

BIZUTERIA SZTUCZNAOpis:

Naszyjnik Smok Ouroboros - Talizman: Odnowienie

Uroboros reprezentuje wieczny cykl odnowy: przeszłość znika, ale nadal jest obecna w teraźniejszej rzeczywistości, gdyż kształtuje naszą przyszłość.

Wyrusz z nami w podróż pełną legend i tajemnic, do mitycznego świata Celtów. Tutaj znajdziesz klasyczne wzory tradycji Wicca i celtyckiej mitologii. Seria magicznej biżuterii "Mythic Celts" to wspólny projekt twórców: Lauren de Lacey oraz Briara - artysty fantasy.

Każdy naszyjnik z tej serii ma indywidualne znaczenie i posiada torebkę satynową w kolorze głębokiego fioletu.naszyjnik - bizuteria magiczna: Smok Uroboros, talizman odnowieniaSmok połykający własny ogon, to UROBOROS - antyczny symbol cykliczności natury, kolistej struktury czasu, wiecznych powrotów, nieskończoności i wszystkich rzeczy, zjawisk oraz sytuacji, dla których koniec staje się nowym początkiem lub śmierć oznacza nowe życie.


Czasami UROBOROS jest uosobieniem dwoistości rzeczy, pierwiastka żeńskiego i męskiego, ziemskiego i niebiańskiego, ludzkiego i boskiego, ale w znaczeniu idealnej równowagi, gdy przeciwności te jednak nie pozostają w konflikcie, lecz uzupełniają się wzajemnie. "Pożeracze ogona" obecne są również w mitologii nordyckiej, indyjskiej, azteckiej, chińskiej, japońskiej i indiańskiej, a pierwsze wzmianki o nich pochodzą ze starożytnego Egiptu. To jeden z niewielu tak uniwersalnych, wymownych i wieloznacznych symboli. Wąż, czy też smok połykający własny ogon jest z założenia nieśmiertelny, wciąż umiera i rodzi się na nowo sam z siebie, jest początkiem i końcem.Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...