Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN


Naszyjnik "Kelpie" z serii Bestiariusz

Wisior w kolorze srebra, przedstawiający fantastyczne stworzenie wodne, zwane Kelpie. Naszyjnik jest częścią serii "Briar Bestiary".

Kelpie zazwyczaj pojawiał się pod postacią konia, ale potrafił zmieniać kształty. Wisior przedstawia go jako stwora o ciele konia o pięknej, bujnej grzywie, ale z ogonem syreny, trzymającego w kopytach zielony kamień.

Wymiary:

Zawieszka ma wymiary: wysokość 5,0 cm, szerokość 3,0 cm.

Łańcuszek wraz z zapięciem ma długość ok. 45 cm.

Satynowa sakiewka: 11,0 cm x 8,5 cm.


BIŻUTERIA SZTUCZNA, wysokiej jakości.

Projekt: Briar.

Każdy naszyjnik z tej serii ma indywidualne znaczenie i posiada torebkę satynową w kolorze soczystej zieleni.

Seria "Briar Bestiary" został zaprojektowana przez brytyjskiego artystę Briara.

Kelpie - talizman dla Tajemniczego Ducha

Kelpie to potrafiący zmieniać kształty duch wodny. Może on wykorzystywać swoją moc, aby zwieść wrogów i skierować ich w odmęty wody.


Kelpie pojawia się w mitologii celtyckiej oraz skandynawskiej. Jest to koń wodny (koń potokowy) o niezwykłych mocach, nawiedzający tereny rzek i jezior. Często przybiera postać pięknego, łagodnego rumaka stojącego przy brzegu, ale są to tylko pozory, gdyż stworzenie to jest tak naprawdę dzikie. Zmienia kształty i czasami może ukazać się jako brutalny człowiek o wyjątkowo bujnym owłosieniu, który czyha na podróżników, aby ich... miażdżyć. Natomiast, jeśli komuś uda się Kelpie dosiąść w momencie, gdy akurat jest koniem - czeka go wielkie niebezpieczeństwo, gdyż Kelpie unosi jeźdźca i w szalonym pędzie wpada w wody rzeki lub jeziora, aby go zatopić.

W Skandynawii Kelpie pojawiały się najczęściej w mglistą pogodę, jako białe konie lub czarne źrebaki, kroczące nad brzegami rzek. O ile komuś udało się takiego konia dosiąść, to mógł jeździć do woli, ale niestety nie można było już zejść mu z grzbietu i trzeba było na nim siedzieć aż do śmierci. Nieszczęśnik zazwyczaj kończył swój żywot w odmętach wody.

Natomiast według mitologii celtyckiej były główną przyczyną sztormów morskich. W Szkocji uznawano je więc za wyjątkowo złośliwe stworzenia, które potrafiły straszyć inne konie, aby w szale zrzucały z siebie jeźdźców, a także lubiły zatapiać statki na zazwyczaj spokojnych wodach. Jeśli Kelpie ukazywały się w postaci ludzkiej, to można było je rozpoznać po charakterystycznej błękitnej skórze.Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...