Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 12.00 PLN


Broszka "Mandragora" - "Mandrake" z serii Bestiariusz, talizman: Szczęście i Bogactwo


Broszka w kolorze srebra i złota, przedstawiająca fantastyczne stworzenie - roślinę, zwane Mandragorą (Alrauna, korzeń mandragory). Naszyjnik jest częścią serii "Briar Bestiary", która pokazuje najwspanialsze bestie, głównie z mitologii celtyckiej oraz greckiej.


Zawieszka ma kształt fantastycznej rośliny o złotych liściach i kwiatach ozdobionych zielonymi kryształkami, której korzeń ma kształt małego człowieka.Wymiary:

Broszka ma wymiary: wysokość 4,5 cm, szerokość 3,0 cm.


BIŻUTERIA SZTUCZNA, wysokiej jakości.

Projekt: Briar.
Seria "Briar Bestiary" został zaprojektowana przez brytyjskiego artystę Briara.

Mandragora (Alrauna) - talizman Szczęścia i Bogactwa

Krzyczący korzeń rośliny powiedział, że przynosi szczęście. O ile usłyszysz jego wezwanie!MANDRAGORA (Alrauna) - to korzeń mandragory lekarskiej, któremu już w starożytności przypisywano właściwości magiczne. Najlepsze okazy musiały jak najbardziej przypominać ludzkie kształty.

Najczęściej korzenia mandragory szukano pod szubienicą - poniekąd odpadające części ciała wisielca miały zapewniać tej roślinie doskonałą pożywkę. Żeby wydobyć korzeń z ziemi, należało poczynić odpowiednie przygotowania. Należało korzeń obkopać dookoła, ale nie wyciągać go samemu z ziemi. Dla pewności można było zakreślić dookoła rośliny trzy magiczne kręgi przy użyciu miecza. Następnie mandragorę wyciągnąć powinien z ziemi czarny pies, któremu przywiązywano do szyi sznurek, a drugi koniec do rośliny. Podobno mandragora wyciągana z ziemi wydawała ludzki krzyk, który zabijał tego, kto go usłyszał.


Niegdyś wierzono, że korzeń przypominający ludzką postać kiwał główką, gdy zadało mu się pytanie i odpowiedź na nie była twierdząca. Twierdziło się także, że alrauna była stworzona w Raju jako pierwowzór człowieka, ale nie spodobała się Stwórcy i dlatego ją stamtąd wyrzucił. Odtąd alrauna tęskni za rajskim ogrodem i dlatego głośno protestuje przy próbie wyrwania jej z ziemi.Roślina ta jest trująca! Zawiera m.in. atropinę i alkaloidy, wywołuje podrażnienie dróg oddechowych, delirium, ma właściwości psychoaktywne i mocno pobudzające. Obecnie mandragorę lekarską uprawia się dla korzeni oraz jagód, gdyż stosuje się je w produkcji środków przeciwbólowych (np. w chorobach reumatycznych) lub rozkurczowych.

W starożytnym Rzymie podawano jej korzeń schorowanym pacjentom - należało żuć roślinę, aby pozbyć się bólu. Grecka bogini czarów, rozdroży i ciemności Hekate, hodowała mandragorę w swym magicznym ogrodzie. Pytie - słynne wieszczki, używały jej do wprowadzania się w trans, aby móc przewidywać przyszłość.


W średniowieczu mandragora została oficjalnym wrogiem wszechpotężnego Kościoła. Znalazła się na czarnej liście Inkwizycji. Odtąd stanowi nieodłączny atrybut diabła, demonów, czarnoksiężników oraz osób zajmujących się czarną magią.Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...