Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1-2 dni
Koszt wysyłki od: 16.50 PLN

Figurka mrocznego demona  - Gotycki Gargulec "Adalward" Nemesis Now


Duża figurka dekoracyjna przedstawiająca rogatego demona. Gargulec jest bardzo realistycznie i szczegółowo wykonany. Ma wielkie, błoniaste skrzydła i przykuca opierając się muskularnymi łapami w pozie pełnej gotowości. Klimatu grozy dodają jego czarne, niesamowite oczy.


Choć gargulec to jednak paskudny stworek, to jego tradycyjnym zadaniem jest służba w ochronie ważnego miejsca. Podobne maszkary siedziały zazwyczaj uczepione frontu gotyckich katedr czy innych wspaniałych budowli, chociaż same piękne nie były. Spełniały funkcję ochronną, gdyż swoim demonicznym wyglądem miały odstraszać inne straszne stworzenia oraz złe moce. Podobno demony uciekają, gdy widzą własny obraz. Co by nie było - gargulce to tradycyjny element grozy i tajemniczości.


Figurka jest dość masywna, stoi bardzo stabilnie na szerokiej podstawie. Całość jest w szaro-czarnym kolorze. Wysoka jakość - szczegółowe wykonanie i malowanie ręczne.MATERIAŁ:

poliresin

WYMIARY:

wysokość ok. 26,00 cm, szerokość 21,5 cm x 14,00 cm

KOLOR:

czerń i ciemny szaryGenezy wszelkich gargulców można też poszukać w historii francuskiego świętego Romanusa z Rouen, który podobno zabił w średniowieczu niezłą bestię zwaną Smokiem lub właśnie Gargulcem. Bestia mieszkała nad Sekwaną i według różnych źródeł podobno ziała wodą lub tez ziała ogniem. Pobożny Roman gargulca pokonał, a jego ciało spalił. Niestety głowa się nie spaliła, więc zatknięta na palu służyła odstraszaniu złych mocy, zła i grzechów. W innej wersji ciało stwora zmieniło się w kamień, ale wykorzystano go później w taki sam sposób - dla ochrony.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...