Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 14.90 PLN

Automatyczny Aptekarz steampunk - figurka dekoracyjna "Automaton Apothecary" Nemesis Now


Niezwykle realistycznie wykonana figurka dekoracyjna przedstawiająca głowę mechanicznego doktora w stylu steampunk. Jest to dr Schnabel, zwany też doktorem Dziobem (Dr. Beak). Doktor, tudzież tytułowy aptekarz, nosi staromodną, skórzaną maskę plaque z długim dziobem i realistycznymi goglami. Niegdyś lekarze nosili takie wynalazki, aby ochronić się przed zarażeniem od swoich pacjentów. Ta przedziwna postać nosi także wysoki, elegancki kapelusz ozdobiony różnymi kołami zębatymi, śrubkami i kablami. Całość ma typowe dla stylu steampunk kolory - odcienie miedzi i brązu.


Z każdej strony Automatyczny Aptekarz wygląda równie doskonale, ma mnóstwo ciekawych szczegółów.

Ciekawy gadżet dla miłośnika stylu steampunk. Do tego tak intrygujący i zaskakujący z wyglądu, że przykuwa wzrok na dłużej.Materiał:

poliresin

WYMIARY:

szerokość 21,00 cm x 15,00 cm, wysokość 18,00 cm

Opakowanie:

pudełko z brązowego kartonuDoctor Schnabel von Rom to postać przedstawiona na miedziorycie z 1656r jako "lekarz zarazy" noszący maskę ochronną z dziobem wypełnionym aromatycznymi przyprawami. W tamtym czasie przyprawy z różnych stron świata były dość popularne, a służyły również jako leki, aromaty i konserwanty żywności. Maska lekarza dżumy była wypełniona różnymi silnie aromatycznymi przyprawami, które uważano za skuteczne przeciwko dżumie dymieniczej, która spustoszyła Europę w XV wieku. W dziobie maski znajdować się mogły np. ostra papryka, goździki, imbir.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...