Wczytuję dane...
Biżuteria gotycka, magiczna i fantasy. Amulety i talizmany.Amulety i talizmany. Biżuteria gotycka.amulety i talizmany biżuteria gotycka

Czym właściwie różni się amulet od talizmanu? Czy może jest to jedno i to samo? Choć zazwyczaj są one ze sobą utożsamiane, to jednak jest między nimi istotna różnica.

Amulet - od łac. amuletum to przedmiot lub czynność broniąca przed czarami lub nieszczęściem. Zazwyczaj to jakiś dość drobny przedmiot, który łatwo schować w kieszeni lub nosić jako biżuterię, naturalny lub wytworzony sztucznie, służący do magicznej obrony przed złymi duchami, ludźmi lub nieszczęściami. Amulety to zazwyczaj noszone na ciele lub na odzieży pierścienie, wisiorki, czasem figurki, również wkładane do grobu zmarłym. Amulet ma dawną tradycję, znany jest na całym świecie, choć może przybierać różne formy. Kiedyś odgrywał znaczącą rolę w religiach pierwotnych i starożytnych, natomiast bliższych nam czasach, w religiach monoteistycznych został przeniesiony do sfery "pobożności ludowej" oraz zabobonów.Natomiast pochodzenie słowa talizman jest trochę bardziej złożone: z jęz. greckiego telesma to przedmiot poświęcony, arabski tilasm to obraz magiczny, w języku perskim tilisman. Talizman to przedmiot magiczny, zazwyczaj dość drobny, mający za zadanie przynosić swemu właścicielowi lub nosicielowi szczęście. Często jest własnie mylony, a czasem wręcz utożsamiany z amuletem. Talizman ma również bardzo starą tradycję, znany jest od początku ludzkości i używany na całym świecie, nie ma chyba takiego zakątka w którym ludzie nie korzystaliby z dobrodziejstw talizmanów.

amulety i talizmany biżuteria gotyckaTalizmany
przybierają różną postać, w starożytności najczęściej miały formę sigili rysowanych na pergaminie lub papierze (czasami były ryte na metalach lub kamieniach) podczas rytuału przywołania odpowiednich pozytywnych mocy. Używa się do tego specjalnych znaków, symboli o magicznym znaczeniu. Są to tzw. przekaźniki mocy magicznej, które działają podobnie jak soczewka skupiająca światło w jednym punkcie. Talizmany ogólnie przyciągają szczęście, ale bardziej stosowne jest wykonanie takiego talizmanu, który działa na wybraną strefę życia np.: znalezienie idealnego partnera, powodzenie wśród płci przeciwnej, zdobycie pracy, kariera zawodowa, bogactwo, zwiększają szanse wygrania w grach losowych, utrzymanie dobrych relacji i harmonii w rodzinie, pokonanie nałogów, pokonanie depresji, zdobycie pewności siebie.

amulety i talizmany biżuteria gotycka

Amulet
to z kolei magiczny przedmiot lub sigil broniący przed nieszczęściem lub złymi czarami. Forma i wykonanie amuletu jest bardzo podobna do talizmanu. Różnica to kierunek magicznego działania, ponieważ głównym zadaniem amuletu jest strzec i ochraniać posiadacza przed wszelkim złem. Tak jak w przypadku talizmanów, amulety najlepiej działają, gdy wykona się go do pojedynczego, konkretnego zadania, np. obrony przed złymi duchami, złymi ludźmi, pechem i nieszczęściami, wypadkami, chorobami czy kradzieżami.

amulety i talizmany, biżuteria gotycka

Powyżej widoczny to Naszyjnik Arcanus - pomoże Ci zdobyć To, Co Najbardziej Pożądane.


Biżuteria z serii "Carpe Noctum" Anne Stokes to najwyższej jakości, bardzo szczegółowo wykonana magiczna kolekcja w stylu gotyckim. Naszyjnik jest w kształcie czerech nietoperzy połączonych skrzydłami wokół jasnego kryształu w perłowym kolorze.

Zawieszka jest dośc duża, ma 5cm x 5cm, jest bardzo szczegółowo wykonana, widać najdrobniejsze detale, zarówno z przodu jak i z tyłu.

Ciemność skrywa, lecz i wiele ujawnia. Ci, którzy chodzą pomiędzy cieniami, doświadczają cudu Carpe Noctum. Chwytają Noc. Naszyjniki z serii Carpe Noctum Anne Stokes wykonane są z pewteru, ozdobione złotymi akcentami, elementami emaliowanymi oraz kryształkami. Obiecują swym właścicielom: Jeśli otworzysz swe serce słodkim tajemnicom nocy, poczujesz, wówczas że żyjesz naprawdę.

Arcanus - Lot Czterech - przynosi prezenty ze wszystkich czterech stron nocnego nieba. Wszystko przybywa na czas do tych, którzy cierpliwie poczekają. Jeśli posiadasz i nosisz Arcanus, będzie Cię on wspierać w odnalezieniu Tego, Co Najbradziej Pożądane.