Koszt wysyłki od: 13.00 PLN


Czerwony Wiwern - figurka z lampką LED

Figurka w stylu fantasy przedstawiająca czerwonego wiwerna przykutego łańcuchem do skał ponad jaskinią. Jaskinia jest podświetlana lampką LED.

Lampka ledowa świeci powoli zmieniając kolory i można ją dowolnie włączać i wyłączać. Przełącznik lampki ukryty jest w podstawie.

Lampka jest źródłem bardzo delikatnego światła, służy do dekoracji, bardzo efektownie wygląda włączona w półmroku.

Wiwern (wywern, wiwerna, wywerna) przestawiany jest zwykle jako ogromny gad, z jedną parą nóg uzbrojonych w szpony i parą błoniastych skrzydeł, z długą szyją i ogonem, często zakończonym harpunim, jadowitym grotem. Niekiedy z podobnym grotem na końcu przedstawiany jest również język wiwerna.

Początkowo wiwerny były utożsamiane ze smokami, przedstawianymi pierwotnie zawsze z jedną parą nóg. Obecnie przez fanów fantasy traktowane są jako osobny gatunek mitycznych bestii, słabszy i mniejszy od smoków właściwych (które przedstawia się jako stwory o czterech łapach). Wiwerny są jednym z popularniejszych stworzeń średniowiecznego heraldycznego bestiariusza - najczęściej stosowane są jako trzymacze heraldyczne, często też jako klejnot herbowy lub godło.

Wymiary:

wysokość ok. 29cm, szerokość ok. 22cm x 13cm.

Materiał:

poliresin.

Lampka do działania wymaga 2 małych bateryjek typu AA. Całość wysyłamy bez baterii.

W naszej ofercie mamy podobne figurki z wiwernami w kolorze fioletowym oraz zielonym.

Polecamy