Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1-2 dni
Koszt wysyłki od: 13.50 PLN


Duży Krzyż Ankh, krzyż egipski - zawieszka + łańcuszek

Naszyjnik z zawieszką w kształcie dużego egipskiego Krzyża Ankh, w kolorze starego srebra, na łańcuszku typu linka. Krzyż Ankh jest jednym z najmocniejszych talizmanów, promieniuje wyjątkowo silną energią zapewniając długowieczność, zdrowie, płodność i ochronę.

Produkt polski, wysoka jakość. Biżuteria sztuczna, wykonana z dużą precyzją, skład zgodny z normami UE. Wzór nie ciemnieje, a jego powierzchnia "stare srebro" zachwyca swoim blaskiem przez długie lata. Biżuteria wykonana została przy użyciu najwyższej jakości stopów metali nieszlachetnych ZnAl.

Wymiary zawieszki:

długość: 7,5 cm, szerokość: 4,5 cm.

Długość łańcuszka:

ok. 64cm.

Zawieszka w kształcie krzyża ankh z tyłu jest całkiem gładka.
Anch, ankh ("crux ansata", "krzyż egipski") – w mitologii egipskiej hieroglif oznaczający "życie". Ankh w starożytnym Egipcie był symbolem płodności, jego kształt miał symbolizować kobiece łono. Był symbolem życia. Współcześnie nadaje mu się mistyczne oraz magiczne znaczenie. Stał się egipskim znakiem życia oraz symbolem i atrybutem wszystkich wiecznie żyjących bóstw.

Obecnie wielu ludzi uważa, że w symbolice i wierzeniach starożytnego Egiptu, symbol ten miał dawać (poprzez emanowanie energii ze swego wnętrza) nieśmiertelność i wieczne zdrowie. Był też symbolem zjednania z bogami w zaświatach, dając tym samym wieczne i szczęśliwe życie.

W wicca symbolizuje jedność Bogini i Boga - pętelka na górze jest joniczna, czyli podobna do łona, i reprezentuje Boginię. Pionowa linia jest falliczna i reprezentuje Boga. Pozioma linia to ich zjednoczenie albo symbol wiedzy. W niektórych przypadkach postrzega się go jako symbol piątego (obok Powietrza, Wody, Ognia i Ziemi) z żywiołów, Ducha.

Inne nazwy: Klucz Nilu, Ankh, Anch, krzyż Atlantów, Klucz Życia, krzyż egipski, krzyż koptyjski, krzyż wampiryczny.


Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...