Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1-2 dni
Koszt wysyłki od: 13.00 PLN

Naszyjnik - Pentagram z głową Bafometa w kolorze czarnym

Dość duży wisiorek w kolorze czarnym, w kształcie głowy kozła z pentagramem. Bafomet - Kozioł z Mendes - wpisany jest w odwrócony pentagram.

Wymiary:

Zawieszka: szerokość 4,2 cm x 4,0 cm.

Łańcuszek o długości ok. 50 cm.

BIŻUTERIA SZTUCZNA

Biżuteria sztuczna, szczegółowe wykonanie. Wisior posiada w komplecie prosty łańcuszek z połączonych kulek z zapięciem. Łańcuszek jest w kolorze srebrnym.

-----

Dopiero od czasów Inkwizycji pentagram zaczął być uważany za symbol głowy diabła Bafometa. W XIX wieku wprowadzono podział na „dobry pentagram” i „zły pentagram”. I tak pentagram prosty, czyli z jednym wierzchołkiem skierowanym do góry został uznany za ten dobry, a pentagram odwrócony, czyli z dwoma rogami do góry – za zły. To właśnie ten „zły” został wykorzystany przez LaVey’a w trakcie tworzenia Kościoła Szatana, a sam pentagram został nazwany pentagramem Bafometa. Inna nazwa to „Mendes Pentagram” lub „Szabasowy Kozioł”.

Niektóre przesłanki mówią, że  Templariusze również czcili Bafometa, jednak w ich przypadku nie był on symbolem zła, a harmonii i równowagi duchowej. Jednak z biegiem stuleci ta wersja Bafometa została wyparta jego złym wizerunkiem propagowanym przez Kościół Szatana.


Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...