Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 14.50 PLN

Podgrzewacz do olejków zapachowych - Słonik z Podniesioną Trąbą


Kominek do aromaterapii ze słoniem. Słoń z uniesioną do góry trąbą uznawany jest tradycyjnie za talizman przynoszący szczęście.

Pośrodku znajduje się miejsce na ustawienie małej świeczki typu podgrzewacz (zwykły t-light w metalowej obudowie). Powyżej umieszcza się załączony do zestawu szklany talerzyk przeznaczony na wodę i olejek aromatyczny. Świeczka podgrzewa wodę, aby aromat mógł się uwolnić z olejku.To dobry pomysł na prezent, który chcesz komuś dać życząc mu szczęścia i powodzenia. Zarazem będzie praktyczny przedmiot, który posłuży nie tylko jako dekoracja. Taki podgrzewacz zapewni przyjemne chwile relaksu przy pomocy aromaterapii. Zapachy olejków aromatycznych pomagają w pachnący i bezpieczny sposób złagodzić stresy, a nawet poprawić zdrowie.WYMIARY:

wysokość 10,0 cm, szerokość 11,5 cm x 10,0 cm

średnica talerzyka: 12 cm

Materiał:

poliresin oraz szklany talerzykDlaczego właściwie słoń z uniesioną trąbą jest uznawany za symbol szczęścia?


Wystarczy spojrzeć na prawdziwego słonia, który jest zwierzęciem imponującym, majestatycznym, ogromnych rozmiarów. Stąd łatwo się domyślić, że słonie utożsamiane są z siłą, potęgą oraz mocą, gdyż kojarzą się właśnie z takimi cechami.

Słoń jest tradycyjnym symbolem szczęścia w hinduskiej mitologii. Indyjski bóg dobrych przedsięwzięć, obfitości i mądrości Ganesza (Ganeśa, Ganesha) jest przedstawiany zawsze z głową słonia. Hindusi modlą się do niego przed podjęciem ważnych decyzji oraz proszą go o pomoc w trudnych sprawach.


W czasach imperium grecko-rzymskiego słoń był uważany za niezwykle mądre zwierzę, które jest aż tak inteligentne, iż potrafi nawet być religijne i czcić gwiazdy oraz słońce. Starożytni Rzymianie kojarzyli słonia z triumfem, chwałą i długowiecznością. Uosabiał on zwycięstwo nad śmiercią.W sztuce chińskiej słoń zawsze uosabia moc, niezwyciężoność i inteligencję. Buddyści również uważają słonia za święte zwierzę. Zasady Feng Shui nadają specjalne znaczenie figurkom w kształcie słonika, gdyż jest on symbolem stałości i dobrobytu. To wspaniałe zwierzę uosabia energię, dominację i wysoką pozycję w społeczeństwie. Uniesiona trąba słonia może przyciągnąć do domu sukces i dobrą energię z zewnątrz.

Polecamy