Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 12.00 PLN

Skarbonka - Rycerski Hełm z Gargulcem


Skarbonka na drobne pieniądze w ciekawym kształcie, jest to hełm średniowiecznego rycerza, na którym siedzi gargulec. Gargulec jak to gargulec - jest wyjątkowo uroczym potworkiem. Ten akurat ma jeden róg na czole niczym jednorożec, lecz niestety w niczym pięknych jednorożców nie przypomina. Za to chętnie odstraszy wszelkie złe duchy od Twoich oszczędności :)


Z przodu, tam gdzie hełm na otwór na oczy, znajduje się miejsce do wrzucania monet. Natomiast od spodu, w podstawie hełmu znajduje się drugi, szerszy otwór zamykany gumową czarną zatyczką, służący do łatwego wyciągnięcia oszczędności.


Wymiary:

wysokość 18,0 cm, szerokość 10,0 cm x 9,0 cm.

Materiał:

poliresin.


Podobno gargulce są odmianą trolli przystosowaną do życia na miejskich dachach, stąd ich podobizny często używane były jako kamienna dekoracja zwieńczająca koniec rynny dachowej. W czasach gotyku jako ozdoby domów przybierały przeróżne fantazyjne formy.
Gargulce, tuż obok rzygaczy i maszkar, umieszczano kiedyś zwykle na zewnętrznych łukach i dachach świątyń. Ich zadaniem było ostrzeganie przed złem, a jednocześnie ochrona przed nim, gdyż - jak niegdyś wierzono - wszelkie demony uciekają, gdy zobaczą własny obraz.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...