Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 13.00 PLN

Różdżka z naturalnego Selenitu - długość 16 cm - spiralna, z jednym końcem zaokrąglonym i z jednym ostrym


Różdżka o długości 16 cm, ręcznie wykonana z selenitu marokańskiego. Różdżka jest spiralna, jeden z jej końców jest zaokrąglony, natomiast drugi jest ostry. 

Różdżka wykonana jest z selenitu - zwanego również kamieniem księżycowym, ze względu na połysk przypominający księżycową poświatę. Selenit jest bezbarwną, czystą odmianą gipsu o perłowym połysku. Dodatkowego uroku temu minerałowi dodają ciekawe refleksy oraz wewnętrzne spękania i przerosty. Swoją nazwę Selenit wywodzi od greckiego słowa "selene" - księżyc oraz "lithos" - kamień.


Naturalne przerosty i spękania są charakterystyczne dla tego kamienia, w każdej różdżce inaczej mogą się układać liniowo przebarwienia (od całkiem białych do bardziej przezroczystych). Każda różdżka jest nieco inna, a więc każda jest wyjątkowa.WYMIARY:

długość 16,0 cm, szerokość ok. 1,5 - 2,0 cm

Materiał:

naturalny selenit


W 100% naturalny materiał, ręczny wyrób.

Każdy egzemplarz jest niepowtarzalny - wymiary mogą się różnić o kilka mm oraz mogą występować różne kształty spękań i przerostów wewnętrznych.


  • Pozytywna energia kamieni:


  Selenit - kamień księżycowy (Skrzydło Anioła)

  właściwości i działanie

  Jedną z właściwości tego kamienia jest pochłanianie negatywnej energii z otoczenia.


  Jego moc związana jest z grecką boginią Selene, patronką księżyca i narodzin. Poniekąd selenit aktywuje uśpione talenty z poprzednich wcieleń, służy do komunikacji z bytami na innych poziomach egzystencji, a położony pod poduszką gwarantuje niezwykłe przeżycia senne. Niegdyś przypisywano mu magiczną moc - ten, kto go nosił, zyskiwał możliwość komunikowania się z duchami. Selenit aktywuje więc to, co można nazwać "duchową wrażliwością". Z drugiej strony stabilizuje rozchwiane emocje i pozwala dojść do głosu prawdziwym, niezakłamanym uczuciom.  Jest to znakomity kamień do medytacji. Bardzo często używany jest także do masażu.

  Selenit nie powinien być zbyt często moczony w wodzie. Natomiast kontakt z olejkami do masażu nie ma żadnego wpływu na ten minerał. Po ich użyciu wystarczy go delikatnie wytrzeć.

  Polecamy
  Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...