Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 13.00 PLN

Selenit - okrągły, spłaszczony kamień naturalny 6,5 cm


Naturalny selenit w okrągłym, lekko spłaszczonym kształcie, idealnie pasującym do ułożenia w dłoni.

Selenit zwany jest również kamieniem księżycowym, ze względu na połysk przypominający księżycową poświatę. Selenit jest bezbarwną, czystą odmianą gipsu o perłowym połysku. Dodatkowego uroku temu minerałowi dodają ciekawe refleksy oraz wewnętrzne spękania i przerosty. Swoją nazwę Selenit wywodzi od greckiego słowa "selene" - księżyc oraz "lithos" - kamień.


Naturalne przerosty i spękania są charakterystyczne dla tego kamienia, w każdym egzemplarzu inaczej mogą się układać liniowo przebarwienia (od całkiem białych, perłowych do bardziej przezroczystych). Każdy kamień jest więc nieco inny.WYMIARY:

6,5 cm x 5,0 c, x 1,5 cm

waga: ok. 80 g

Materiał:

naturalny selenit

Oryginalny, ręczny wyrób.


  • Pozytywna energia kamieni:


  SELENIT - kamień księżycowy (Skrzydło Anioła)

  właściwości i działanie:

  Selenit – nazwa pochodzi od gr. selene = księżyc oraz lithos = kamień (selenites = księżycowy kamień), nawiązując do specyficznego połysku tego minerału przypominającą księżycową poświatę.


  Jego moc związana jest z grecką boginią Selene, patronką księżyca i narodzin. Poniekąd selenit aktywuje uśpione talenty z poprzednich wcieleń, służy do komunikacji z bytami na innych poziomach egzystencji, a położony pod poduszką gwarantuje niezwykłe przeżycia senne. Niegdyś przypisywano mu magiczną moc - ten, kto go nosił, zyskiwał możliwość komunikowania się z duchami.

  Selenit nie powinien być zbyt często moczony w wodzie.  Polecamy
  Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...