Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 12.00 PLN


Łapacz snów - Drzewo Życia

Duży łapacz snów z obrazkiem przedstawiającym obrazek autorstwa Lisy Parker: "Drzewo Życia". Magiczne Drzewo Życia posiada rozłożystą koronę oraz długie korzenie poskręcane w skomplikowane węzły celtyckie. Przy drzewie znajdują się magiczne zwierzęta - obok siedzi zając, a wśród liści sowa. W tle widoczny jest także księżyc w pełni.

Drzewa w celtyckiej mitologii symbolizowały mądrość oraz długowieczność. Ich przykład nauczał, że śmierć nie jest końcem życia, jest tylko cyklem przemian. Zimą drzewa pozornie obumierają, gdyż tracą zielone liście, lecz wraz z nadejściem wiosny znów powracają do życia, mają całkiem nowe liście, kwiaty i pąki. Ta właściwość wpłynęła na powiązanie kultu drzew z boginiami - matkami.

Wymiary:

średnica 33 cm, głębokość 1,5 cm.

Łapacz wykonany jest z okrągłej drewnianej ramki, na którą naciągnięte jest płótno z nadrukowanym magicznym obrazkiem projektu Lisy Parker. Dodatkową ozdobą są zwisające koraliki i piórka.

-----


Łapacze snów - niegdyś amulet niektórych plemion Indian. Amulet przyozdobiony jest zwykle piórami, paciorkami i innymi ozdobami, którym Indianie przypisywali określone właściwości magiczne. Łapacze snów zwykle wieszane były nad posłaniem lub przy wejściu do domu. Według wierzeń sny nawiedzające śpiących musiały przejść przez amulet. Gęsta sieć miała przepuszczać jedynie dobre sny, a zatrzymywać nocne mary, które ginęły wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Dziś łapacze snów uważane są głównie za amulety mające przynosić szczęście. Często wiesza się je w okolicy posłań dzieci, aby odpędzić od nich złe sny. Pomagają również w zapamiętywaniu marzeń sennych.


Polecamy