Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 12.00 PLN


Karneol w Smoczej Łapie - naszyjnik z naturalnym kamieniem

Naszyjnik w kształcie Smoczej Łapy, która trzyma kulkę wykonaną z Karneolu - półszlachetnego kamienia naturalnego. Smocza Łapka ma szczegółowo wykonane łuski i długie szpony, wisior z każdej strony wygląda efektownie.

Wisiorek ma w komplecie pleciony, czarny rzemyk z regulowanym zapięciem.


Wymiary:

Zawieszka: 4,0 cm wysokość, szerokość 2,0 cm, głębokość 2,0 cm.

Kamień Karneol - średnica 1,5 cm

Długość rzemyka 60,0 cm + 5,0 cm łańcuszka do regulacji.

Materiał:

BIŻUTERIA SZTUCZNA (stop biżuteryjny i linka) + naturalny kamień Karneol.


  • Pozytywna energia kamieni - Karneol

  KARNEOLl, karniol, karnelian – to nazwa czerwonej, półprzezroczystej odmiany chalcedonu. To kamień szlachetny występujący w naturze jako drobnokrystaliczne odmiany skały kwarcowej. Ponieważ karneol jest nieprzezroczysty, rzadko można w nim zobaczyć wtrącenia. A właśnie te charakterystyczne wtrącenia w kształcie kropli nadają mu wyjątkowy wygląd i lśniący połysk. Karneol wykazuje zdolność do biało-niebieskiej fluorescencji w świetle ultrafioletowym. Ciekawostką może być fakt, że odmiana pochodząca z Indii świeci zielonkawożółtym światłem. W czasach starożytnego Egiptu nazywano go „Krwią Izydy” i stosowano jako amulet ochronny dawany zmarłym, by ustrzegł przed niebezpieczeństwami podziemnego świata.


  Kolor: czerwony, koralowy, koralowo-czerwony, brązowo-koralowy, brązowy.


  Amulet: "kamień odwagi", symbolizuje aktywne, twórcze działanie. Dostarcza energii witalnej i sprzyja kreatywności. Dodaje pewności siebie, umacnia wiarę we własne możliwości oraz zwiększa efektywność działań. Pobudza apetyt na życie.


  Pomaga osobom niezbyt śmiałym wyrażać lepiej własne uczucia, a do ogniska domowego wnosi spokój i harmonię. Karneol stosowany jest w litoterapii (to medycyna naturalna wykorzystująca moc kamieni) do łagodzenia dolegliwości reumatycznych, łagodzenia problemów z żylakami i kłopotów z krążeniem i płucami oraz do wspomagania koncentracji.

  Karneol przypisany jest szczególnie następującym znakom zodiaku: Byk, Baran, Bliźnięta i Panna. Lecz oczywiście ze względu na swoje dobroczynne oddziaływanie na organizm - może być noszony przez każdego.


  Aura karneolu silnie oddziałuje na centrum aktywności i działania w każdej sferze życia, a w szczególności na relacje z płcią przeciwną. Wpływa także mocno na polepszenie motywacji do osiągania kolejnych celów. Jest to szczególnie ważne dla osób, które wykazują skłonność do apatii, zaniedbywania swojego zdrowia i wyglądu, a także dla ludzi niezbyt często osiągających sukcesy albo też mających pesymistyczne nastawienie do świata.

  Energetyczne właściwości Karneolu powodują pozytywne zmiany w postaci zwiększenia spontaniczności, otwartości do świata, a także akceptacji siebie takim, jakim się jest. Zdecydowanie pozytywnie wpływa na postrzeganie swojej własnej atrakcyjności, a to z kolei odzwierciedla się w bardziej pozytywnym postrzeganiu danej osoby przez innych.  W ofercie mamy podobne naszyjniki z różnymi kamieniami do wyboru.  Polecamy
  Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...