Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 18.00 PLN

Biały Jednorożec - figura dekoracyjna duża 46 cm


Efektowna, duża figura dekoracyjna przedstawiająca leżącego Białego Jednorożca. Dość realistycznie wykonana, wykończona w biało - kremowym kolorze. Jednorożec ma precyzyjnie dopracowany każdy szczegół wyglądu, wygląda niemalże jak żywy. Będzie ciekawym elementem wystroju wnętrza, swoją oryginalnością na pewno skupi na sobie uwagę.


Materiał:

specjalnie utwardzana żywica.

Jednorożec może być ozdobą wnętrza lub ogrodu, jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, jednak sugerujemy, aby nie zostawiać go na dworze podczas silnych mrozów i opadów śniegu.

Wymiary:

długość 46 cm, wysokość 33 cm, szerokość 23 cm.Jednorożec - figura dekoracyjna do domu lub ogrodu


Jednorożec to piękne, fantastyczne stworzenie uznawane za symbol czystości i niewinności, a jego róg poniekąd miał być cudownym panaceum na wszelkie trucizny i posiadać moc oczyszczania wszystkiego, czego tylko dotknie. Co ciekawe - w czasach średniowiecza uważano, że jednorożec może zostać oswojony jedynie przez dziewicę. W wielu legendach i podaniach z tamtych czasów można przeczytać, że tradycyjnym sposobem na schwytanie jednorożca było zastawienie na niego pułapki przy wykorzystaniu dziewicy.

Sam Leonardo da Vinci pisał, komentując swój szkic "Dama z jednorożcem", że stworzenie to jest niezwykle dzikie i nie potrafiące się kontrolować. Jednak sytuacja zmienia się, gdy napotka na swej drodze dziewicę, wówczas łagodnieje i zasypia z głową opartą na jej kolanach. Dzięki temu myśliwi mogą je schwytać.

Wraz z nastaniem renesansu motyw jednorożca nabrał więcej znaczeń i stał się również symbolem niewinnej miłości i szczęśliwego małżeństwa. Choć jest on typowym zwierzęciem ze świata fantasy, to z drugiej strony - rogi jednorożca można znaleźć m.in. w inwentarzu skarbca królewskiego na Wawelu.

Napisz opinię
2019-11-10 15:00:45 - Agata

Istne cudo, kupiłam sobie na urodziny, robiąc sobie cudowny prezent. Dbałość wykonawcy o każdy szczegół daje niesamowisty efekt, to najpiekniejszy jednorożec, jakiego widziałam. Natomiast lunamarket.pl klasa sama w sobie, wysyłka ekspres, świetny kontakt.

2020-07-01 15:32:36 - Aleksandra

Był to prezent od narzeczonego na stół weselny. Jednorożec jest tak prawdziwy, że nie można od niego odwrócić wzroku:) Majestatyczny, cudowny:) Jestem bardzo szczęśliwa że go mam:) Dziękuję Lunamarket

Polecamy