Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN


Kolia gotycka "Santa Muerte"

Duża, efektowna kolia w kolorze ciemnego srebra, ozdobiona trzema czaszkami w ażurowej, ozdobnej obudowie oraz dużym czerwonym kamieniem w kształcie kropli u samego dołu. Doskonała na imprezę halloweenową lub do mrocznej, gotyckiej stylizacji.

Biżuteria sztuczna, wykonana z dużą precyzją. Nie zawiera niklu.

Naszyjnik posiada regulowane zapięcie.

Wymiary:

długość całkowita (obwód) naszyjnika to 50 cm + zapięcie z możliwością regulacji to dodatkowe 7 cm.

Czerwony kamień ma 2,5 cm długości, czaszki: 4,2 cm x 4 cm.

BIŻUTERIA SZTUCZNA.

gotycka kolia santa muerteSanta Muerte, czyli Święta Śmierć jest obiektem niezwykle popularnego w Meksyku kultu będącego połączeniem dawnych wierzeń ludów Ameryki oraz elementów religii katolickiej wprowadzonej tam później przez Hiszpanów. Santa Muerte to wyobrażenie kostuchy - szkieletu kobiety ubranej w długi, obszerny płaszcz i kaptur, o długich czarnych włosach, trzymającej w ręku wagę (symbol równowagi między dobrem a złem) lub z kosą w prawej i kulą ziemską w lewej ręce.

Ta mityczna święta jest bliską krewną Mictecacihuatl – azteckiej bogini śmierci oraz świata podziemnego. Jednak dla milionów Meksykanów stanowi mroczny odpowiednik katolickiej Najświętszej Panienki. Santa Muerte nazywana jest przeróżnie: Białą Siostrą, Piękną Dziewczyną, Potężną Panią i Kościstą Damą. Słynie z błyskawicznego spełniania próśb swoich wyznawców.

Santeros, czyli wyznawcy jej kultu, zwracają się do Niña Blanca (Białej Dziewczyny) z prośbami o opiekę lub pomoc, ale też gdy chcą komuś zaszkodzić. Wyznawcy sami twierdzą, że Santa Muerte to energia kobieca, kontynuacja przedkolumbijskich wierzeń o bogini śmierci Miquiztli i zarazem pogańska wersja Matki Bożej. Bardzo wyraźne jest podobieństwo fizyczne przedstawień Santa Muerte i Maryji z Guadalupe, niekiedy Santa Muerte przedstawiana jest wręcz dokładnie jako szkielet Matki Bożej. To, co najbardziej przyciąga wyznawców i zarazem przeraża innych, to skuteczność modlitw z jakiej słynie Święta Śmierć. Wyznawcy zawierają z nią pakt oferując coś w zamian, np. to, że jej wizerunek będą nosić cały czas przy sobie. Prośby są zawsze wysłuchane w ekspresowym tempie. Ale odwracają się, gdy wyznawca zerwie umowę.

Wyznawcy sami podkreślają, że Santa Muerte to jedyna święta, która może spełnić wszelkie prośby i jest „ostatnią deską ratunku” dla zdesperowanych.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...