Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 16.50 PLN

Jednorożec "Jewelled Midnight" Nemesis Now - popiersie czarnego jednorożca, figurka dekoracyjna


Efektowna figurka dekoracyjna przedstawiająca popiersie Czarnego Jednorożca o nazwie "Jewelled Midnight" - "Udekorowana Klejnotami Północ". Jednorożec jest realistycznie wykonany, ma jednolity, czarny matowy kolor. W grzywie posiada ciemno-fioletowe pasma oraz przezroczyste kryształki. Róg jednorożca jest w srebrnym, metalicznym kolorze.


Figurka ma precyzyjnie dopracowany każdy szczegół wyglądu, wygląda doskonale z każdej strony, może być ciekawym dopełnieniem eleganckiego wystroju wnętrza.

Wyjątkowo magiczna dekoracja.Materiał:

specjalnie utwardzana żywica.

Malowanie ręczne.

WYMIARY:

wysokość 13,5 cm, szerokość 16,0 cm x 7,5 cm


Jednorożec to piękne, fantastyczne stworzenie uznawane za symbol czystości i niewinności, a jego róg poniekąd miał być cudownym panaceum na wszelkie trucizny i posiadać moc oczyszczania wszystkiego, czego tylko dotknie. Poprzez zanurzenie rogu w wodzie - miałby neutralizować zawarte w niej trucizny.

Legendy głoszą, że zwierzę to było wyjątkowo silne, ale również dzikie i okrutne. Jedynie w towarzystwie dziewicy stawało się potulne jak baranek - tylko dziewica więc była wabikiem do polowań na jednorożce. W średniowiecznej rycerskiej poezji miłosnej oraz w malarstwie tamtego okresu "koń z potężnym rogiem na czole" jest najsilniejszym i najbardziej nieposkromionym ze wszystkich zwierząt. Jedynie kiedy ujrzy "niewinne dziewczę'' staje się łagodny i kładzie się przed nim.


Jednorożec to element księżycowy, kobiecy, którego przeciwieństwem jest słoneczny, męski lew. Spór pomiędzy lwem a jednorożcem ucieleśnia opozycję sił solarnych i lunarnych, a także przeciwieństwa.

Współcześnie jednorożec jest symbolem mądrości, inteligencji, siły ducha i ciała oraz czystości.

Polecamy