Wczytuję dane...
Niezwykłe Prezenty, Wystrój wnętrzWystrój wnętrz w gotyckim stylu.

Jakie elementy wyposażenia wnętrz są w tym stylu najbardziej charakterystyczne?

gotycki-świecznik-gothic-glamorous-biżuteria gotyckaIdealne wnętrze dla wystroju w stylu goth (nazywanym również stylem gothic lub często po prostu gotyckim), to przede wszystkim dość spora przestrzeń, najlepiej o wysokim sklepieniu i surowych ścianach, w której znajdzie się wystarczająco dużo miejsca dla masywnych mebli w antycznym, starym stylu. Obowiązująca kolorystyka to głównie ciemne barwy, od najbardziej popularnej czerni, poprzez mahoń, brązy (także mosiądz i miedź - charakterystyczne w dodatkach szczególnie dla wnętrza w stylu steampunk), aż po fiolety, ciemne czerwienie i zielenie, do tego ciężkie zasłony w oknach wpuszczające niewiele światła, stąd podstawowym i najbardziej popularnym elementem takiego wyposażenia wnętrz są świeczniki oraz dekoracyjne lampy dające przygaszone, nastrojowe światło. Takie wnętrze powinno być oazą spokoju w staromodnym, wiktoriańskim klimacie, powinno mieć też niesamowity, magiczny nastrój, niczym zamczysko z horroru, pełne ukrytych tajemniczych przejść i pięknych stylowych przedmiotów. A przecież nic nie dodaje uroku tajemniczości lepiej, niż rozproszone światło świec.Do kogo jest kierowany taki styl wnętrza?

Taki styl wystroju wnętrza wybierają dla siebie często osoby związane z subkulturą gotycką, kochające mroczną estetykę rodem z epoki gotyku oraz filmów o wampirach, chcące wyrazić swoją osobowość również w kształtowaniu swojego najbliższego otoczenia. Ale nie tylko. Styl gotycki zaczyna przenikać do głównego nurtu, a nawet staje się modny i odnajduje wielu zwolenników np. wśród osób lubiących fantastykę czy do młodych wielbicieli gier komputerowych, którzy chętnie kolekcjonują figurki w stylu fantasy i kupują przedmioty użytkowe i dekoracyjne do domu w kształcie fantastycznych stworzeń, z którymi często spotykają się w świecie wirtualnym.O czym należy pamiętać urządzając pomieszczanie w stylu gotyckim?

Na pewno we wnętrzu w stylu gotyckim nie ma miejsca dla zbyt żywych, krzykliwych barw i jaskrawego oświetlenia, zdecydowanie rządzi tu mrok, tajemniczość i wiktoriańska elegancja rodem z horrorów o wampirach, stąd wiele osób może ten styl postrzegać jako „smutny”, lecz znowu z drugiej strony wcale pokój w stylu goth nie musi mieć ścian pomalowanych na czarno. Każde wnętrze powinno przecież być maksymalnie komfortowe i mieć wystarczająco dużo przestrzeni dla swoich mieszkańców, więc masywne meble też nie będą pasować w każdym przypadku. Jednak kilka podstawowych dodatków powinno odmienić nastrój wnętrza na bardziej tajemniczy i magiczny, przede wszystkim będą to świeczniki, dekoracyjne lampy czy lustra w kształcie smoków lub czarne kwiaty, w szczególności czarne róże, nieodłączne dla stylu goth. Oczywiście cała reszta zależy już od fantazji oraz osobistych upodobań osoby urządzającej swoje mieszkanie, by wnętrze harmonizowało z upodobaniami swojego właściciela.stolik ze smokiem gothic art odzież gotycka art deco - PPHU LUNA Zuzanna Bąk-Wołodkiewicz

Pamiętaj, że urządzając swój dom wcale nie musisz trzymać się sztywnych ram i masz do wyboru sporo odmian gotyckiego stylu: new gothic, new gothic glamorous, romantic goth, gothic lolita, empire gothic, vampire...
Jeśli szukasz nowych inspiracji - zajrzyj koniecznie do naszej galerii zdjęć nadesłanych i zobacz niesamowite magiczne, mroczne oraz gotyckie wnętrza. Zainspiruj się ciekawymi pomysłami: galeria magicznych domów.


dodatki-goth-gotyckie-gothic-świecznik-smok-smoki - PPHU LUNA Zuzanna Bąk-Wołodkiewicz

kielichy dekoracyjne - pomysły na prezenty w mrocznym magicznym stylu gothic fantasy


sklep z prezentami, magiczne przedmioty, sklep gotycki PPHU LUNA Zuzanna Bąk-Wołodkiewicz LunaMarket.pl